+48 690-485-381 info@vitroplus.pl
dla producentów

Szkło laminowane Poznań

Szkło laminowane znajduje zastosowanie zarówno w konstrukcjach architektonicznych, jak i w aranżacjach wnętrz. Może stanowić element zadaszeń, balustrad, barierek, a także podłóg, schodów i elewacji szklanych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, oprócz walorów użytkowych, wyróżnia je także wysoka estetyka.
Szkło laminowane jest dziś interesującą propozycją aranżacyjną stanowiącą wykończenie kuchni. Sprawdza się nie tylko jako element dekoracyjny, ale jest również łatwy w czyszczeniu oraz bezpieczny.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą vitroplus.pl W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Szkło laminowane – zalety

Szkło laminowane ma nie tylko wysokie walory dekoracyjne, ale jest również bezpieczne w użytkowaniu. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na uderzenia. Zapewnia również doskonałą izolację akustyczną, zapobiega ucieczce ciepła i uniemożliwia przenikanie do wnętrza promieniowania ultrafioletowego. Dla uzyskania wyjątkowych efektów wizualnych lub zachowania prywatności stosuje się folię bezbarwną, kolorową jednobarwną lub z naniesioną grafiką.
Ponadto szkoło laminowane wybierane jest pod względem dekoracyjnym. Stosowane przy wykończeniu wnętrz oraz aranżacji, nadaje modernistycznego charakteru nie tylko w kuchni, ale również w pomieszczeniach o innym przeznaczeniu. Z racji swojego estetycznego wyglądu może stać się niebanalnym dodatkiem salonów, nadając im wyrazistego charakteru cieszącego oczy domowników. Mając to na uwadze, proponujemy coraz więcej zastosowań oraz wzorów. Spajające warstwy szkła folie ozdobne, mają na celu zapewnić bezpieczeństwo użytkowników. Ewentualne zbicie szkła, nie powoduje rozpadu materiału na ostre cząsteczki.

Szkło laminowane w kuchni i w salonie

Materiał najczęściej stanowi dodatek do pomieszczeń kuchennych. Montowane nad zlewem oraz nad kuchenką, doskonale sprawdzi się jako warstwa izolująca ścianę od zabrudzeń z tłuszczu, wody czy kawałków żywności. Szkło laminowane nie musi być jednobarwne. W ofercie posiadamy zarówno folie nieprzezierne kolorowe, przezierne bezbarwne, przezierne kolorowe, matowe, fotochromatyczne, z grafiką. Do dekoracji korzysta się również z grafik, które doskonale pasują do pomieszczeń, w których przyrządzane są posiłki – kolorowe warzywa, soczyste owoce lub duże ziarna kawy mogą nadać nowego, żywego charakteru pomieszczeniu.
W przypadku gdy kuchnia łączy przestrzeń z salonem, warto zastanowić się nad ich połączeniem. Dzięki różnorodnym motywom można scalić kolorystycznie obie przestrzenie tak, aby nie odnosiło się wrażenia dysonansu. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu najbardziej wymagającym estetom, którzy sięgają po niebanalne rozwiązania kompozycyjne – od mocnych i pastelowych kolorów po motyw drewna, mozaik, roślin i panoramicznych fotografii miast.

Montaż szkła laminowanego

Szkło laminowane zamontujemy na kilka sposobów. Między innymi:

  • Osadzając szkło laminowane profilach aluminiowych.
  • Za pomocą śrub.
  • Kleju montażowego.

Każdy ze sposobów charakteryzuje prosty, bezproblemowy montaż. Jest to zdecydowana zaleta tego rodzaju produktów. W szybki sposób można nadać pomieszczeniom blasku oraz modernistycznego charakteru bez kurzu i brudu. Dodatkowo krawędzie jak i narożniki szkła laminowanego można zawsze są zaokrąglone dzięki szlifowaniu. To znacznie wpływa na bezpieczeństwo w momencie kontaktu z materiałem – nie powoduje skaleczeń skóry. Szkło laminowane łatwo dopasować do ścian, w których znajdują się gniazdka, wymagające bezpośredniego dostępu – za pomocą specjalnych wierteł bez problemu wykonujemy wywiercenie otworów w szkle.

Inne, niekonwencjonalne zastosowania szkła laminowanego

Szkło laminowane jest wykorzystywane jako doskonała ochrona przed włamaniami. Dzięki swojej warstwowej budowie, pełni rolę izolatora także przed nieproszonymi gośćmi. Włamywacze będą mieli problem ze skutecznym stłuczeniem warstwy materiału. Ponadto produkt może znaleźć swoje zastosowanie w miejscach, gdzie wymaga się podwyższonego poziomu ochrony – okienka bankowe, szkło drzwiowe, szkło do podłogi, stopnice szklane, daszki szklane, balustrady szklane, drzwi szklane, ścianki szklane.

Innowacyjnym zastosowaniem szkła laminowanego jest zastosowanie folii fotochromatycznej elektrycznie włączanej i wyłączanej. Tafla szklana po włączeniu staje się przezierna, a po jej wyłączeniu znów matowa, dzięki temu raz możemy zobaczyć, co jest za szybą, innym razem schować.
Dodatkowo szkło laminowane stosowane jest jako bariera dźwiękowa. Budowa materiału zapewnia zmniejszenie natężenia dźwięku przedostającego się do pomieszczeń. Wysoki współczynnik izolacyjności akustycznej gwarantuje tłumienie hałasu dzięki plastycznym właściwościom folii, która znajduje się między poszczególnymi warstwami.

Szkoło laminowane to znakomity izolator ciepła. Współczesna architektura obfituje w przeszklone powierzchnie. Zwykłe szkło będzie przewodzić ciepło i rozpraszać promienie gwarantując wzrost temperatury w pomieszczeniach. Jednakże zabarwione szkło laminowane może skutecznie niwelować promieniowanie słoneczne, nie tylko obniżając wysokość ciepła, ale i zmniejszając koszty pracy urządzeń klimatyzujących przestrzeń. Dzięki połączeniu odpowiednich materiałów szkło laminowane może spełniać rolę:

  • Szkła refleksyjnego, odbijającego promienie słoneczne.
  • Szkła niskoemisyjnego, skutecznie zatrzymującego ciepło w pomieszczeniach.
  • Szkła łączącego w sobie dwie powyższe funkcje.

Jako warstwa izolacyjna, szkło laminowane chroni przed promieniowaniem UV, co wpływa pozytywnie na intensywność kolorów ścian czy tapet. Dodatkowo chroni meble oraz dekoracje ścienne przed procesem starzenia. Nie oznacza to jednak, że nie dopuszcza światła potrzebnego np. roślinom.

Szkło laminowane – wybierz odpowiedniego producenta

Oferta firmy przewiduje produkcję szkła laminowanego. W naszej szerokiej gamie usług oferujemy szkło z folią bezbarwną, z folią kolorową lub grafiką. Produkujemy szkło laminowane jedno- lub dwuwarstwowe, hartowane lub niehartowane, o różnych grubościach i wymiarach. Oferujemy tzw. crash glass, stopnie, blaty szklane, daszki szklane, ścianki szklane, drzwi szklane itp.

Dokonujemy montażu u Klientów, dostosowując rozwiązania oraz cały projekt do ich indywidualnych potrzeb. W przypadku wątpliwości zapraszamy do skorzystania z konsultacji z naszymi specjalistami.

O nas

Przywiązujemy wyjątkową uwagę do naszych produktów,
od początku procesu produkcji, przez obróbkę szkła, aż do montażu wyjątkowych elementów zdobień Państwa otoczenia.

nowoczesne rozwiązania

bezpieczeństwo transportu

indywidualne projekty

OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY

Własne miejsce skupiające się na produkcji szkła w różnych postaciach

W roku 2000 z dumą możemy ogłosić otwarcie nowej siedziby Vitro-Plus. Własna przestrzeń i lokalizacja dają swobodę i służą podnoszeniu standardów dla dobra naszych klientów.

Skon

Kontakt

Masz pytania?

adres

Baranowo, ul. Rzemieślnicza 83,
62-081 Przeźmierowo
NIP: 7812041010
REGON: 523272541

Pn - Pt

7:00 - 15:00

Sb - Nd

zamknięte

Kontakt

Masz pytania?

adres

Baranowo, ul. Rzemieślnicza 83,

62-081 Przeźmierowo

NIP: 7812041010

REGON: 523272541

Pn - Pt

7:00 - 15:00

Sb - Nd

zamknięte